biuro@13design.pl

tel. 608 208 415

Zakup (s)kontrolowany – sprawdzenie stanu ogumienia.

Kupując samochód używany warto sprawdzić stan ogumienia, fakt jest to jedynie zwykła część eksploatacyjna, jednak dość kosztowna w niektórych modelach. Warto więc zwrócić uwagę na grubość bieżnika oraz równomierność jego zużycia, nierównomiernie zużyta opona nadaje się do wymiany a ponadto może oznaczać iż samochód ma źle ustawioną zbieżność kół. W oponach używanych warto również sprawdzić krój bieżnika czy na jednej osi znajdują się opony o tym samym kroju oraz czy rocznik i zużycie opon odpowiada przebiegowi samochodu. Nie raz spotykamy się z 2-3 letnimi samochodami miejskimi z przebiegami na poziomie 20 tysięcy kilometrów, na których założone są opony z innego rocznika niż samochód lub o ogumieniu zużytym zbyt mocno jak na przebieg i masę samochodu. Pamiętajmy że samochód miejski na wąskim ogumieniu 175 do 195 na jednym komplecie opon letnich i zimowych jest w stanie zrobić spokojnie 100 tys km. 

Kupując samochód używany, często spotykamy się z sytuacją gdzie nowe opony z felgami aluminiowymi sprzedawane są osobno, a my otrzymujemy samochód na spękanych i starych oponach nadających się jedynie do wymiany. Opony to nasze bezpieczeństwo, w związku z czym warto dokładnie sprawdzić stan ogumienia przed zakupem, sprawdzić rocznik opon, ich stan oraz grubość bieżnika.

Nie kupuj kota w worku, sprawdź dokładnie samochód przed zakupem, dzięki naszej firmie kupisz pewne i sprawdzone auto! Wystarczy że złożysz zamówienie w którym wyślesz nam link do ogłoszenia a my sprawdzimy dla Ciebie wybrany samochód oraz przygotujemy raport z oględzin.

 

ZAMÓW U NAS USŁUGĘ SPRAWDZENIA SAMOCHODU

AutoStein – Zakup (s)kontrolowany

Działamy na terenie całej Polski.

ul. Rybnicka 68, 44-310 Radlin
( Kierunek Rybnik – Wodzisław )

mg. Inż. Krystian Stein – Specjalista ds. ekspertyz samochodowych
tel. kontaktowy : 608 208 415

e-mail : biuro@13design.pl

Zapraszamy do kontaktu w godzinach:
Pn-Pt: 10-18
Soboty: 10-14

Współpracujemy z