kontakt@krystianstein.pl

tel. 608 208 415

Zakup (s)kontrolowany – sprawdzenie stanu ogumienia.

Kupując samochód używany warto sprawdzić stan ogumienia, fakt jest to jedynie zwykła część eksploatacyjna, jednak dość kosztowna w niektórych modelach. Warto więc zwrócić uwagę na grubość bieżnika oraz równomierność jego zużycia, nierównomiernie zużyta opona nadaje się do wymiany a ponadto może oznaczać iż samochód ma źle ustawioną zbieżność kół. W oponach używanych warto również sprawdzić krój bieżnika czy na jednej osi znajdują się opony o tym samym kroju oraz czy rocznik i zużycie opon odpowiada przebiegowi samochodu. Nie raz spotykamy się z 2-3 letnimi samochodami miejskimi z przebiegami na poziomie 20 tysięcy kilometrów, na których założone są opony z innego rocznika niż samochód lub o ogumieniu zużytym zbyt mocno jak na przebieg i masę samochodu. Pamiętajmy że samochód miejski na wąskim ogumieniu 175 do 195 na jednym komplecie opon letnich i zimowych jest w stanie zrobić spokojnie 100 tys km. 

Kupując samochód używany, często spotykamy się z sytuacją gdzie nowe opony z felgami aluminiowymi sprzedawane są osobno, a my otrzymujemy samochód na spękanych i starych oponach nadających się jedynie do wymiany. Opony to nasze bezpieczeństwo, w związku z czym warto dokładnie sprawdzić stan ogumienia przed zakupem, sprawdzić rocznik opon, ich stan oraz grubość bieżnika.

Nie kupuj kota w worku, sprawdź dokładnie samochód przed zakupem, dzięki mojej pomocy kupisz pewne i sprawdzone auto! 

 

ZAMÓW USŁUGĘ SPRAWDZENIA SAMOCHODU

AutoStein – Zakup (s)kontrolowany

Działam głównie na terenie województw śląskiego, małopolskiego oraz opolskiego jednak na życzenie klienta możliwa jest ekspertyza na terenie całej Polski.

ul. Mickiewicza 3 47-480 Pietrowice Wielkie ( obok Raciborza )

mg. Inż. Krystian Stein – Specjalista ds. ekspertyz samochodowych
tel. kontaktowy : 608 208 415

e-mail : kontakt@krystianstein.pl

Zapraszamy do kontaktu w godzinach:
Pn-Pt: 8-14
Soboty: 8-14

Współpracujemy z