kontakt@krystianstein.pl

tel. 608 208 415

Zakup (s)Kontrolowany – Pomiar grubości lakieru 

Grubość powłoki lakierniczej mówi nam dużo o historii samochodu, mierząc dokładnie każdy element jesteśmy w stanie stwierdzić czy był on lakierowany szpachlowany czy jest w oryginale. Fabrycznie nowy samochód powinien posiadać grubość powłoki lakierniczej na poziomie od 60 do 130 mikronów, w zależności od przetłoczeń karoserii oraz wieku samochodu. W starszych samochodach grubość powłoki lakierniczej była większa niż w dzisiejszych samochodach lakierowanych lakierami wodnymi. Co do elementów lakierowany wierzchnio po zarysowaniu czy po odświeżeniu lakieru, miernik powinien nam wskazać pomiar na poziomie 200-260 mikronów. Wartości powyżej 350 mikronów może oznaczać naprawę po gradobiciu lub delikatnym uszkodzeniu. Wartości powyżej 800 mikronów to już elementy naprawiane blacharsko po większym uszkodzeniu. Sprawdzając samochód miernikiem warto dokładnie element po elemencie sprawdzić jego pomiar, łącznie z słupkami jak i dachem. 

Chcesz kupić pewny i bezwypadkowy samochód? Sprawdź go dokładnie przed zakupem!

Dysponuje profesjonalnym miernikiem grubości powłoki lakierniczej z certyfikatem CE, mierzący elementy metalowe jak i aluminiowe. Dzięki czemu dokładnie jestem w stanie ocenić stan i grubość lakieru.

90% samochodów poruszających się po naszych drogach, to samochody po mniejszych lub większych kolizjach. Niektóre wiążą się jedynie z prze lakierowanym nadkolem spowodowanym delikatną rysą, a czasami jest to samochód nie fachowo naprawiony i z dużą ilością szpachli po większej kolizji. Dlatego też warto sprawdzić każdy samochód czujnikiem grubości lakieru, to czego nie zauważy nasze oko zauważy miernik lakieru.

Kupuj samochód świadomie, wiedząc jak wyglądała jego historia blacharska i miej podstawy do negocjacji ceny. Dużo łatwiej negocjuje się cenę przed zakupem samochodu niż dochodzi swoich praw po zakupie.

Nie kupuj kota w worku, sprawdź dokładnie samochód przed zakupem, dzięki mojej poocy kupisz pewne i sprawdzone auto! Zadzwoń i umów się na oględziny!

 

 

ZAMÓW USŁUGĘ SPRAWDZENIA SAMOCHODU

AutoStein – Zakup (s)kontrolowany

Działam głównie na terenie województw śląskiego, małopolskiego oraz opolskiego jednak na życzenie klienta możliwa jest ekspertyza na terenie całej Polski.

ul. Mickiewicza 3 47-480 Pietrowice Wielkie ( obok Raciborza )

mg. Inż. Krystian Stein – Specjalista ds. ekspertyz samochodowych
tel. kontaktowy : 608 208 415

e-mail : kontakt@krystianstein.pl

Zapraszamy do kontaktu w godzinach:
Pn-Pt: 8-14
Soboty: 8-14

Współpracujemy z

Zakup (s)kontrolowany