kontakt@krystianstein.pl

tel. 608 208 415

Dywaniki samochodowe – które najlepiej się spisują?

Wielu z was pewnie nie raz stanęło przed problemem wyboru dywaników do swojego własnego samochodu. Na wybór mają znaczenie ich walory estetyczne, jak i funkcjonalność. O ile dywaniki welurowe idealnie wyglądają latem, o tyle ich funkcjonalność w okresie zimowym nie jest zbyt dobra. Dywaniki samochodowe, oprócz względów estetycznych w naszym samochodzie, posiadają również inne przydatne funkcje, dlatego też przy wyborze dywaników warto się rozejrzeć wśród dostępnych typów dywaników samochodowych.

Przede wszystkim takie dywaniki samochodowe pomagają nam w utrzymaniu porządku i czystości w naszym samochodzie, a dodatkowo pozwalają zabezpieczyć oryginalną wykładzinę, tak, by ta przez lata zachowała ładny wygląd i nie posiadała przetarć. Są również dodatkowym zabezpieczeniem przed wilgocią, którą możemy wnieść do naszego samochodu razem z obuwiem, w szczególności w okresie jesienno-zimowym, gdzie podczas deszczowych dni, brud i wilgoć jest nieunikniona.

Wybierając więc dywaniki samochodowe do naszego samochodu, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Z pewnością pomogą nam one w zakupie dywaników, z których użytkowania będziemy mogli cieszyć się przez dłuższy czas. Z pewnością ważnym aspektem jest dobór odpowiedniego rodzaju materiału, z którego dywaniki zostały wykonane. Zapewniają one nie tylko ładny wygląd dywaników, ale także i ich trwałości. Dzieląc dywaniki ze względu na materiały, z których są wykonane, możemy wymienić dywaniki gumowe oraz dywaniki welurowe.

Jeśli chodzi o te pierwsze, to jest to idealne rozwiązanie w okresie jesienno-zimowym. Przede wszystkim są one bardzo trwałe, dodatkowo są odporne na warunki pogodowe, dzięki czemu możemy je dosyć łatwo wyczyścić z błota, wody i śniegu, które wnosimy do samochodu razem z obuwiem. Pozwoli to bowiem uchronić nasz samochód przed działaniem wilgoci, która może powodować nieprzyjemne zapachy, a także korozję elementów metalowych. Również pod względem ceny, są one znacznie tańsze od dywaników welurowych. Do minusów dywaników gumowych możemy zaliczyć kwestie estetyczne. Użytkując takie dywaniki w okresie letnim, mogą poprzez nadmierne nagrzanie wydawać też nieprzyjemny gumowy zapach.

Decydując się na dywaniki gumowe, warto także zastanowić się nad ich rodzajem. Wymieniamy bowiem dywaniki korytkowe oraz standardowe. Dywaniki korytkowe z pewnością zapewniają większą ochronę przed wylaniem się wody, natomiast przez wielu uważane są za niezbyt estetyczne.

Z kolei, jeśli chodzi o dywaniki welurowe, to z pewnością ich przewagą będzie ich estetyczny wygląd, a odpowiednio dobrane, wyglądają jak jedna spójna całość z wykończeniem naszego samochodu. Do ich minusów z kolei możemy zaliczyć użytkowanie ich w okresie jesienno-zimowym, ponieważ dywaniki te wchłaniają całą wodę, co prowadzi do wzrostu wilgoci w naszym samochodzie. W takim wypadku pozostaje suszenie dywaników na słońcu, czy też kaloryferze. Również, jeśli chodzi o czyszczenie takich dywaników, zajmuje one więcej czasu, ponieważ czasami nie wystarczy ich wytrzepanie, a nawet odkurzenie i trzeba je w takim wypadku wyprać. Warto przy wyborze dywaników welurowych zwrócić uwagę na ich grubość. Im grubsze dywaniki, tym większa ochrona przed przedostaniem się wody do oryginalnej wykładziny samochodu. Są również znacznie droższe w zakupie, w szczególności te wykonane z dobrych materiałów.

Decydując się więc na zakup dywaników samochodowych, najlepiej zdecydować się na dwa komplety. Dywaniki gumowe do stosowania w okresie jesienno-zimowym oraz podczas deszczów i dywaniki welurowe do użytkowania w okresie letnim.

ZAMÓW USŁUGĘ SPRAWDZENIA SAMOCHODU

AutoStein – Zakup (s)kontrolowany

Działam głównie na terenie województw śląskiego, małopolskiego oraz opolskiego jednak na życzenie klienta możliwa jest ekspertyza na terenie całej Polski.

ul. Mickiewicza 3 47-480 Pietrowice Wielkie ( obok Raciborza )

mg. Inż. Krystian Stein – Specjalista ds. ekspertyz samochodowych
tel. kontaktowy : 608 208 415

e-mail : kontakt@krystianstein.pl

Zapraszamy do kontaktu w godzinach:
Pn-Pt: 8-14
Soboty: 8-14

Współpracujemy z

Zakup (s)kontrolowany