kontakt@krystianstein.pl

tel. 608 208 415

Czy wymienić olej i filtry po zakupie samochodu?

Czy wymienić olej i filtry po zakupie samochodu?

Kupno samochodu to nie tylko wydatek związany z ceną zakupu. Po zakupie samochodu powinniśmy przeprowadzić jego serwis. Co warto wymienić zaraz po zakupie samochodu?

Najlepiej udać się do mechanika, który oceni, które części eksploatacyjne należy w danym samochodzie wymienić, dodatkowo, jeśli zakupiony samochód nie posiadał książki serwisowej, informującej o wymianach olei i filtrów, to powinniśmy zrobić to niezwłocznie, zaraz po zakupie samochodu. Wymiana płynów eksploatacyjnych to bardzo ważna rzecz, aby zachować dobrą kondycję jednostki napędowej przez długi czas.

Płyny eksploatacyjne to rzecz pierwszorzędna, którą należy wymienić w nowo nabytym samochodzie. Zbyt rzadkie wymienianie płynów w samochodzie mogą doprowadzić do mocnego skrócenia żywotności silnika, a dodatkowo mogą doprowadzić do poważniejszych awarii. Warto już podczas oględzin samochodu sprawdzić poziom wszystkich płynów, ponieważ zbyt niska ich wartość, także może nieść za sobą niemiłe konsekwencje. Najlepiej zabrać ze sobą specjalistę, który dokładnie posprawdza wszystkie te elementy, w samochodzie, który zamierzacie kupić.

Przy każdej wymianie oleju, powinniśmy także wymienić filtr olejowy. Cena takiej operacji, w zależności od rodzaju oleju oraz filtra olejowego, może nas wynieść około 200 zł – 300 zł. Zawsze warto wybierać taki olej silnikowy, który jest polecany przez producenta, dla danego modelu auta.

Wraz z wymianą oleju oraz filtru oleju, powinniśmy wymienić także inne filtry. Nowoczesne samochody, są bardzo wrażliwe pod względem jakości paliwa, dlatego czysty i sprawny filtr paliwa to podstawa. Uszkodzony lub niedrożny filtr paliwa może również doprowadzić do większych i bardziej kosztownych zniszczeń, dlatego warto zdecydować się na jego wymianę zaraz po zakupie samochodu, tym bardziej że ceny takich filtrów to koszt zazwyczaj w okolicach 30 – 130 zł.
Kolejnym ważnym elementem, który powinniśmy wymienić, jest filtr powietrza. Gdy filtr ten jest zużyty, to nieczystości mogą dostawać się do silnika, a także mogą występować problemy z dostarczaniem powietrza, co może skutkować na przykład brakiem mocy. Ceny filtrów powietrza to koszt około 50 zł. Dodatkowo powinniśmy zainwestować w filtr kabinowy, którego ceny wynoszą od 20 zł do 100 zł.

Warto więc wymienić te wszystkie elementy po zakupie samochodu, jeśli chcemy zadbać o dobrą kondycję silnika, oraz poprawić wygodę użytkowania. Cena takich czynności serwisowych nie jest droga, a niedopilnowanie ich może prowadzić do znacznie większych kosztów, w razie dojścia do awarii.

ZAMÓW USŁUGĘ SPRAWDZENIA SAMOCHODU

AutoStein – Zakup (s)kontrolowany

Działam głównie na terenie województw śląskiego, małopolskiego oraz opolskiego jednak na życzenie klienta możliwa jest ekspertyza na terenie całej Polski.

ul. Mickiewicza 3 47-480 Pietrowice Wielkie ( obok Raciborza )

mg. Inż. Krystian Stein – Specjalista ds. ekspertyz samochodowych
tel. kontaktowy : 608 208 415

e-mail : kontakt@krystianstein.pl

Zapraszamy do kontaktu w godzinach:
Pn-Pt: 8-14
Soboty: 8-14

Współpracujemy z