kontakt@krystianstein.pl

tel. 608 208 415

Odprysk na szybie czołowej wymiana czy klejenie?

Samochody używane jak to sama nazwa mówi posiadają różnego rodzaju wady eksploatacyjne, na co drugim samochodzie na szybie czołowej znajdziemy odpryski po kamieniach, pytanie czy się ich bać, wymieniać całą szybę czy tylko pokleić miejsce odprysku?

Klienci sprzedający samochód bardzo rzadko wymieniają tak uszkodzoną szybę, a to dlatego żeby potencjalny kupujący nie oskarżył ich iż samochód jest po wypadkowy. Co więc zrobić z takim odpryskiem? W zależności od intensywności uszkodzenia mamy kilka rozwiązań, jeżeli odprysk jest nie widoczny i bardzo delikatny, w internecie znajdziemy wiele środków uzupełniających tego typu uszczerbek które maskują jak i wzmacniają miejsce po kamieniu.

Gdy uszkodzenie jest już widoczne, zmuszeni jesteśmy do wizyty w serwisie zajmującym się wymianą jak i naprawą szyb, takie warsztaty są w stanie nadlać i naprawić nawet dość głębokie uszkodzenie szyby które po naprawie będzie wręcz nie widoczne. Koszt takiej naprawy waha się w zależności od typu uszkodzenia od 40 do 100 złotych.

Przy uszkodzeniach w których od odprysku poszła rysa po szybie, nie jesteśmy w stanie naprawić tego w prosty i szybki sposób, jedynym wyjściem jest wymiana szyby na nową. Koszt szyby w zależności od marki samochodu i rocznika może wynieść od 120 zł do kilku tysięcy. A serwisy zajmujące się wymianą skasują ok 150 zł za usługę i klej.

Kupując więc samochód używany, który posiada delikatne odpryski, możemy liczyć się z kosztem naprawy na poziomie od 40 zł, przy uszkodzeniach wielkich powinniśmy negocjować z sprzedającym koszty wymiany szyby na nową.

ZAMÓW USŁUGĘ SPRAWDZENIA SAMOCHODU

AutoStein – Zakup (s)kontrolowany

Działam głównie na terenie województw śląskiego, małopolskiego oraz opolskiego jednak na życzenie klienta możliwa jest ekspertyza na terenie całej Polski.

ul. Mickiewicza 3 47-480 Pietrowice Wielkie ( obok Raciborza )

mg. Inż. Krystian Stein – Specjalista ds. ekspertyz samochodowych
tel. kontaktowy : 608 208 415

e-mail : kontakt@krystianstein.pl

Zapraszamy do kontaktu w godzinach:
Pn-Pt: 8-14
Soboty: 8-14

Współpracujemy z