kontakt@krystianstein.pl

tel. 608 208 415

Pisemna gwarancją, czy warto?

Przeglądając ogłoszenia samochodów używanych, w tym głównie ogłoszenia komisów samochodowych, widać jak sprzedawcy prześcigają się w temacie gwarancji mechanicznych jak i gwarancji rozruchowych. Tytuły w stylu „Samochód z roczną gwarancją” czy „miesiąc gwarancji w cenie” to popularne hasła. Jednak czy warto się tym sugerować?

Samochody używane można zakupić z przedłużoną gwarancją fabryczną, np samochody KIA posiadają gwarancję na 7 lat od dnia wyjechania z salonu, w związku z czym kupując samochód 3-4 letni mamy możliwość przejęcia gwarancji, jest to najpewniejsza i najbezpieczniejsza opcja, zapewnia nam serwis samochodu na terenie całej europy, jest gwarancją darmową z której możemy korzystać do końca jej okresu.

Kolejnym rodzajem są gwarancje komisów, którzy sprzedając samochód podpisują się pod jego stanem technicznym i w razie awarii do pewnego okresu i przebiegu pokrywają koszty naprawy. Tego typu gwarancja jest ciekawą opcją pod warunkiem iż kupujemy samochód w firmie która znajduje się w nie dużej odległości od miejsca naszego zamieszkania, a ponadto poruszamy się tym samochodem na miejscu. A dzieje się to tak dlatego że sprzedawca zazwyczaj po wystąpieniu awarii żąda dostarczenia samochodu do siedziby swojej firmy celem jego naprawy. W momencie awarii koszt transportu może przekroczyć koszt jego naprawy. Warto tutaj dodać iż gwarancje te są ciężkie pod względem wyegzekwowania w sytuacjach spornych. Jest to słowo przeciwko słowu. Za zaletę możemy uznać fakt iż sprzedawca który własnym podpisem podpisuje się pod taką gwarancją, zazwyczaj jest pewny sprzedawanego samochodu.

Następnym rodzajem gwarancji i tym najpopularniejszym są gwarancje mechaniczne firm zewnętrznych które sprzedawane są w postaci Pisemnej Gwarancji która najzwyczajniej jest polisą ubezpieczeniową. Zaletą takiej gwarancji jest fakt iż wszystkie warunki otrzymujemy czarno na białym, oraz mamy namiar do firmy która w razie awarii pokryje koszty naprawy. Zazwyczaj w takich gwarancjach otrzymujemy wykaz części które obejmuje ubezpieczenie a które nie, dzięki czemu z góry wiemy co gwarant nam naprawi a co nie. Gwarancje te działają na terenie całego kraju, i w razie awarii jesteśmy odholowywani do najbliższego warsztatu danej sieci naprawczej. Minusem są zazwyczaj limity kilometrów jak i ilość elementów objętych naprawą, często są to elementy które rzadko ulegają awarii, a za skrzynię automatyczną, czy turbinę musimy ekstra zapłacić podczas zakupu samochodu celem ich ubezpieczenia. Jest to bardzo dobra opcja aby dodatkowo zabezpieczyć się i spać spokojnie po nabyciu samochodu, jednak nie powinien to być element decyzyjny czy samochód wart jest zakupu czy nie, ponieważ taka gwarancja nie mówi nam nic o stanie samochodu.

ZAMÓW USŁUGĘ SPRAWDZENIA SAMOCHODU

AutoStein – Zakup (s)kontrolowany

Działam głównie na terenie województw śląskiego, małopolskiego oraz opolskiego jednak na życzenie klienta możliwa jest ekspertyza na terenie całej Polski.

ul. Mickiewicza 3 47-480 Pietrowice Wielkie ( obok Raciborza )

mg. Inż. Krystian Stein – Specjalista ds. ekspertyz samochodowych
tel. kontaktowy : 608 208 415

e-mail : kontakt@krystianstein.pl

Zapraszamy do kontaktu w godzinach:
Pn-Pt: 8-14
Soboty: 8-14

Współpracujemy z

Zakup (s)kontrolowany