kontakt@krystianstein.pl

tel. 608 208 415

Światła do jazdy dziennej – niefabryczne dołożone – plusy i minusy

Światła do jazdy dziennej – niefabryczne dołożone – plusy i minusy

Prawo w Polsce nakazuje używanie świateł do jazdy dziennej przez cały rok. Jeśli takowych świateł nie posiadamy w samochodzie, jesteśmy przez cały rok zmuszeni do używania świateł mijania. Światła do jazdy dziennej LED, które można zamontować do samochodu, cechują się mniejszym poborem prądu, jednocześnie dając dobrze widoczne światło, dlatego coraz to więcej użytkowników samochodów, którzy nie posiadają takowych świateł fabrycznie

zamontowanych w swoich samochodach, decyduje się na ledowe światła do jazdy dziennej, które są uniwersalne i można zamontować je do każdego samochodu.
Światła do jazdy dziennej w samochodzie z pewnością też poprawiają jego widoczność na drodze, co poprawia bezpieczeństwo na drodze.

Aby zamontować ledowe światła do jazdy dziennej musimy jednak spełnić pewne, ściśle określone warunki. Przede wszystkim barwa takich świateł musi mieć kolor biały. Dodatkowo powinny załączać się jednocześnie z przekręceniem kluczyka oraz nie mogą być używane równocześnie ze światłami mijania. Również miejsce ich montażu jest bardzo ważne. Powinny znajdować się w odległości od 250 mm do 1500 mm od ziemi, 400 mm maksymalnie od obrysu bocznego samochodu, a minimalna odległość pomiędzy nimi musi wynosić 600 mm.

Należy również pamiętać, że światła do jazdy dziennej mogą być używane jedynie podczas dnia, oraz sprzyjających warunkach drogowych. Nie można używać ich podczas deszczu, mgły, po zmroku, czy też w tunelu.

Co więc stoi za tym, aby zakupić dodatkowe światła LED do swojego samochodu? Pierwszym plusem jest z pewnością oszczędność energii. Światła do jazdy dziennej stanowią mniejsze obciążenie dla alternatora od tradycyjnych halogenów. Drugim zaś plusem wolniejsze zużycie żarówek świateł mijania oraz co za tym idzie samych reflektorów. Do minusów zaś możemy zaliczyć słaba widoczność pojazdu, jeśli weźmiemy produkty najniższej półki, oraz ich trwałość.
Decydując się więc na zakup świateł do jazdy dziennej, warto wybrać dobrej jakości produkty, które zapewnią odpowiednią widoczność, oraz posiadają odpowiednią homologację oznaczoną literami „e” i „rl”.

ZAMÓW USŁUGĘ SPRAWDZENIA SAMOCHODU

AutoStein – Zakup (s)kontrolowany

Działam głównie na terenie województw śląskiego, małopolskiego oraz opolskiego jednak na życzenie klienta możliwa jest ekspertyza na terenie całej Polski.

ul. Mickiewicza 3 47-480 Pietrowice Wielkie ( obok Raciborza )

mg. Inż. Krystian Stein – Specjalista ds. ekspertyz samochodowych
tel. kontaktowy : 608 208 415

e-mail : kontakt@krystianstein.pl

Zapraszamy do kontaktu w godzinach:
Pn-Pt: 8-14
Soboty: 8-14

Współpracujemy z

Zakup (s)kontrolowany